FaceBook
zábavná genetika

méně důležité, o to však zajímavější výsledky nových výzkumůGen NEVĚRYJe to omluvenka pro vaše zálety (nejen pro muže), nebo přiznání, že neovládáme své tělo, jak bychom si představovali? Sklony k rizikovému chování nemusí znamenat jen alkoholismus nebo hrací automaty. I tato mnohem méně nápadná rizika ohrožují zdraví a vztahy. Problematika nevěry mezi nebezpečná rizika patří. Dispozice k rizikovému chování je v nás rovněž geneticky zakódována. A je sakra dobré znát své slabé stránky!

Gen: DRD4 (dopamine receptor D4)

POZOR: riskujete, už tím že se ptáte: „mám tento gen?“

Jedinci s potvrzeným genem nevěry jsou popsáni ve vědeckých zdrojích - mají:
 • nepoměrně vyšší promiskuitu (vyjádřenou vyšším počtem náhodného sexu) a o více než 50% častěji uvádějí nevěru (studie: Garcia et al., 2010)
 • tendenci k alkoholismu (Mackillop, Menges, McGeary, & Lisman, 2007; Ray et al., 2009)
 • k riskování s financemi (Campbell et al., 2010)
 • ztrátu zábran a impulsivnost (Congdon, Lesch, & Canli, 2008)
 • sexuální chování (Ben Zion et al., 2006)


Gen DlouhověkostiDlouhověkost je velmi častým přáním nejednoho seniora. Ale i mladí lidé si přejí prožít stovky šťastných let. Nesmrtelnost geny (prozatím) nezajistí. A ano, všichni víme, že vlivů na dožití člověka je mnoho, a i tak vás může zítra srazit auto. Avšak je stejně dechberoucí vědět, že mám šanci dožít se vice než 100 let. Máte i Vy šanci dožít se stovky?

Zkoumáním stovek genů byly vytipovány ty, které se nejvíce vyskytovaly u lidí nad sto let. Jste tedy jeden z 5000 šťastlivců, kteří mají

Gen: APOE, APOC3 (apolipoprotein)

Vědecké zdroje uvádí:
 • ze známých genů spojovaných s dlouhověkostí je to právě APOE, který byl opakovaně prokázán - Novelli V et al. (2008)
 • pravděpodobně nižší ohrožení kardiovaskulárními chorobami a stoleté dožití u dvojnásobku nosičů genu APOC3 - Atzmon G et al. (2006)


Sportovní GENSprinter nebo vytrvalec?

Studie spolehlivě prokázaly, že osoby, které mají variantu R577X v obou kopiích jejich genu ACTN3 mají vyšší přirozené predispozice k vytrvalostním sportům. Při variantě opačné jsou výrazně vyšší predispozice k sprintu či výkonnostním disciplínám. Znát tyto informace je užitečné, nikoliv nutně pro vyloučení konkrétního sportu, ale pro podporu jedince ve sportovních aktivitách, které jsou mu i „geneticky blízké“.

Gen: ACTN3

Věda:
 • Simoneau JA, Bouchard C (1995) - genetické určení typů svalových vláken na lidkém těle

o firmě

Advanced Genetics, s.r.o. poskytuje genetické testy se 100% spolehlivostí již od roku 2005. Dnes je největším poskytovatelem služeb komerční genetiky v ČR. Pracujeme s nejlepšími a nezávislými světovými laboratořemi. Největší garancí kvality jsou desítky tisíc klientů, o kterých jste nikdy neslyšeli.s

Terms of Use
Privacy Policy - GDPR
FAQ
Sitemap

aplikovaná genetika

Teoretické znalosti vědců a laboratorních genetiků, jsme dokázali dostat do praxe. Pro potřeby klientů děláme vše. Jako první jsme nabídli anonymní a dostupné DNA testy v nejvyšší kvalitě, kterou dosud nikdo nepřekonal. Jako první jsme přišli ve střední Evropě s analýzou nutriční genetiky. Vytvořili jsme první dlouhodobé programy personalizované výživy, které respektují i osobní genetiku. Bavíme obdarované zajímavými testy genů nevěry nebo dlouhověkosti. A zajišťujeme spokojenost klientů 100% kvalitou. Vyzkoušejte sami. Od prevence zdraví, až po složité životní situace - vždy profesionálně.

kontaktujte nás

 • telefon:
  603 466 620
 • e-mail:
  info@DNAtest.CZ
 • adresa:
  Politických vězňů 8
  110 00 Praha, CZ
  Czech Republic