FaceBook
Co to je DNA?

DNA zajišťují přenos genetické informace mezi rodiči a potomky.


 DNA je genetický materiál v buňkách. Jádro každé buňky lidského těla obsahuje 46 chromozómů. Mužská spermie a ženské vajíčko obsahují jen 23 chromozómů. Proto také dítě potřebuje ke svému vzniku genetickou výbavu rodičů - polovinu od svého biologického otce a druhou polovinu od své biologické matky. Tak začíná budování základů DNA nového človíčka. Každá nově vytvořená genetická informace, zapsaná v DNA, je jedinečná, a s výjimkou jednobuněčných dvojčat se vždy liší od DNA jakéhokoliv jiného člověka. Tento genetický záznam je stejný ve všech buňkách lidského těla. Setřením části sliznice z vnitřní strany tváře bezbolestně získáte dostatečný objem vašich buněk pro genetické testování. Na stěrce, která je opatřena speciálním povlakem ze syntetických vláken zůstane buněčný materiál pro uzavření do připravené obálky a odeslání do laboratoře. U testů určení otcovství musí být setření buněk vnitřní tváře na testovací stěrku provedeno, jak otci, tak i potomkovi. Dnes tato metoda patří mezi nejčastěji užívané a současně maximálně spolehlivé metody určování otcovtsví za pomocí DNA.

více informací o testech otcovství >>


zdroj: internet

Jak probíhá analýza DNA?

 Odebraný vzorek s genetickým materiálem je zaslán do laboratoře. Zde je rozdělen na menší části, ze kterých je za pomocí enzymů izolována samotná DNA. To vše se děje na molekulární úrovni. Pak jsou fragmenty izolované DNA umístěny do gelu, který je pod nízkonapětovým stejnosměrným elektrickým proudem. Slabý proud přitahuje jednotlivé části ke svým pólům. Nejmenší části DNA k jednomu pólu a delší fragmenty DNA k pólu druhému. Takto se extrahovaná DNA roztřídí pro následnou analýzu.

Poté co jsou tyto fragmenty přeneseny k membráně jsou připojeny k tzv. značkovačům DNA (DNA markers). Značkovače jsou přesně identifikovatelné a připojují se k přesně určené části genetického materiálu. Membrána se poté přiloží na fotografický materiál, kde vznikne obraz z něhož vystupují malé tmavé řetězce DNA. Všechny řetězce mají charakteristickou strukturu, která je následně porovnávána se strukturou rodičovské DNA. Jistota určení tohoto typu testu je 99.999%.

více informací >>

o firmě

Advanced Genetics, s.r.o. poskytuje genetické testy se 100% spolehlivostí již od roku 2005. Dnes je největším poskytovatelem služeb komerční genetiky v ČR. Pracujeme s nejlepšími a nezávislými světovými laboratořemi. Největší garancí kvality jsou desítky tisíc klientů, o kterých jste nikdy neslyšeli.s

Terms of Use
Privacy Policy - GDPR
FAQ
Sitemap

aplikovaná genetika

Teoretické znalosti vědců a laboratorních genetiků, jsme dokázali dostat do praxe. Pro potřeby klientů děláme vše. Jako první jsme nabídli anonymní a dostupné DNA testy v nejvyšší kvalitě, kterou dosud nikdo nepřekonal. Jako první jsme přišli ve střední Evropě s analýzou nutriční genetiky. Vytvořili jsme první dlouhodobé programy personalizované výživy, které respektují i osobní genetiku. Bavíme obdarované zajímavými testy genů nevěry nebo dlouhověkosti. A zajišťujeme spokojenost klientů 100% kvalitou. Vyzkoušejte sami. Od prevence zdraví, až po složité životní situace - vždy profesionálně.

kontaktujte nás

 • telefon:
  603 466 620
 • e-mail:
  info@DNAtest.CZ
 • adresa:
  Politických vězňů 8
  110 00 Praha, CZ
  Czech Republic